ЧоловIчий танецьКатегории Герасим'юк Василь Дмитрович ()Ў ./ 13 Клас (hid)Ў ../../SCHOOL/13class/

Оригинал Ти мусиш танцювати аркан. Хоч раз. Хоч раз ти повинен вiдчути, як тяжко рветься на цiй землi древнє чоловiче коло, як тяжко зчепленi чоловiчi руки, як тяжко почати i зупинити цей танець. Хоч раз ти стань у це найтiснiше коло, обхопивши руками плечi двох побратимiв, мертво стиснувши долонi iнших, i тодi в заповiтному колi ти протанцюєш пiд безоднею неба iз криком по-звiриному протяжним. Щоб не випасти iз цього грiшного свiту, хоч раз змiшай iз ближнiми пiт i кров. Сину людський, ти стаєш у чоловiче коло, ти готовий до цього древнього танцю тiльки тепер. З хрестом за плечима. З двома розбiйниками. Тiльки раз.   1 Аркан — суто чоловiчий танець, символ того, що юнак став дорослим i готовий до дорослих вчинкiв.
Коментар Вiрш створений у формi звертання до юнака, який повинен стати дорослим, вiдчути вагу чоловiчих обов'язкiв та вiдповiдальностi, сипу побратимства й мiцноï чоловiчоï дружби. У поезiï вiдчуваються бiблiйнi мотиви.

Метки Чоловiчий танець, ВАСИЛЬ ГЕРАСИМ'ЮК, З ЛIТЕРАТУРИ XX СТ., Стислий виклад твору, Скорочено, Уривки, З ЛIТЕРАТУРИ XX СТ, ЛIТЕРАТУРИ, XX СТ, твiр, стислий, короткий, скорочено, уривки, основна, думка, переказ
ЧоловIчий танець